حفر و تکمیل ۱۲ حلقه چاه نفت و گاز در فروردین‌ماه ۹۷
به گزارش پتروشیمی نیوز، به نقل از شرکت ملی حفاری ایران؛ حمیدرضا خوش‌آیند، معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران  اظهار کرد: از این تعداد چاه، هفت حلقه توسعه‌ای - توصیفی و پنج حلقه تعمیری بوده است.

وی گفت: هشت حلقه از این چاه‌ها در گستره عملیاتی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و چهار حلقه در پروژه‌های توسعه‌ای میدان‌های نفتی که شرکت مهندسی و توسعه نفت (متن) عهده‌دار آن است، حفاری و تکمیل شد.

معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در عملیات حفاری متراژ حفاری را در فروردین ماه ۱۷ هزار و ۲۹۸ متر بیان کرد و افزود: ناوگان این شرکت ۷۳ دستگاه حفاری ملکی و یک دستگاه حفاری استیجاری دارد.

خوش‌آیند با اشاره به گستردگی حوزه عملیاتی شرکت ملی حفاری ایران در میدان‌های نفتی و گازی خشکی تصریح کرد: در ابتدای سال بر اساس قراردادی میان این شرکت و مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران، حفر هشت حلقه چاه اکتشافی به ملی حفاری واگذار شد.

معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در عملیات حفاری گفت: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده، حضور فعال در پروژه‌های حفاری در داخل کشور به‌‌ویژه میدان‌های مشترک و همچنین پروژه‌های خارجی در کشورهای همسایه در سال ۹۷ هدف‌گذاری شده است.