پربیننده ها
روز
هفته
کد خبر: ۲۰۲۹۷
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۰:۰۸
وزیر نیرو در مورد افزایش ۷ درصدی قیمت آب و برق امشب در گفت‌وگوی ویژه خبری مکانیزم اجرایی آن‌ را اعلام خواهد کرد.
به گزارش پتروشیمی نیوز، به نقل از خبرگزرای فارس، بر اساس تایید شورای اقتصاد و مصوبه دولت قیمت آب و برق 7 درصد افزایش یافته است بنابراین وزیر نیرو امشب در برنامه گفت و گوی ویژه خبری جزییات و مکانیزم اجرایی آنرا اعلام خواهد کرد.

هیات وزیران در جلسه پنجم اردیبهشت ماه امسال به پیشنهاد وزارت نیرو و به استناد مواد (1) و (3) قانون هدفمند کردن یارانه ها - مصوب 1388- به وزارت نیرو اجازه داد تا متوسط تعرفه های برق را از ابتدای اردیبهشت 1397 بدون تغییر ساختار تعرفه ها به میزان هفت درصد افزایش دهد.

بر اساس این مصوبه، مبلغ ثابت ماهانه یا آبونمان برق که برای جبران بخشی از هزینه های توزیع برق اخذ می شود، برای همه مشترکان با قدرت 30 کیلووات و بیشتر 99 هزار ریال در ماه و تمامی مشترکان با قدرت کمتر از 30 کیلووات 11 هزار ریال در ماه است.
هیات وزیران همچنین تصویب کرد که نرخ تعرفه آب از ابتدای اردیبهشت 1397 بدون تغییر ساختار تعرفه ها به میزان هفت درصد افزایش یابد.

اقتصاد ضعیف آب و فاصله زیاد قیمت تمام شده آب با فروش آن باعث شده تا یکی از روشهای حل مشکل کم آبی که همانا صرفه جویی و مدیریت مصرف است به خوبی اجرایی نشود.

ارزان بودن کالای گرانبهایی مثل آب باعث شده تا هر بار که صحبت از صرفه جویی می‌شود، مشترکان به خوبی از آن تبعیت نکنند، بنابراین اردکانیان وزیر نیرو از روز نخست بر اقتصاد ضعیف آب پافشاری کرده و ظاهرا این مصوبه جدید دولت نیز به پیشنهاد وزارت نیرو بوده است.
نام:
ایمیل:
* نظر: