پربیننده ها
روز
هفته
کد خبر: ۲۰۲۷۵
تاریخ انتشار: ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۵
وزیر نفت اعلام کرد هرکار لازم باشد برای مقابله با تهدیدات ترامپ خواهیم کرد و ممکن است قیمت های سیاسی را نیز اعمال کنیم.
به گزارش پتروشیمی نیور، به نقل از خبرگزاری فارس، وزیر نفت در حاشیه امضای قرارداد احداث خط لوله انتقال گاز ایرانشهر به چابهار از فروش روزانه 2.5 میلیون بشکه‌ای نفت خام و میعانات گازی ایران خبر داد و گفت: این طبیعی است که میزان فروش نفت در یک ماه کاهش یابد اما در ماه دیگر جبران شود.

علیرغم آماری که زنگنه از روند فروش نفت ایران داده است،  پایگاه خبری پلاتز که نشریه معتبری در حوزه نفت به شمار می رود رسما طی گزارشی اعلام کرده است خریداران آسیایی نفت ایران برای مقابله با طوفان احتمالی بازگشت تحریم‌های ایران و بسته شدن متعاقب صادرات نفت ایران آماده می‌شوند.

ظاهراً تلاش‌های خریداران آسیایی نفت ایران به دنبال متنوع سازی منابع تامین نفت و میعانات گازی خود هستند تا در صورت اعمال تحریم های نفتی علیه ایران مشکلی پیش نیاید.

این گزارش حاکی است اخیرا هندی‌ها اعلام کرده‌اند ایران پیشنهادهای جذابی برای افزایش فروش نفت به برخی از پالایشگاه‌های دولتی این کشور داده اند که انتظار می رود از ماه آینده حجم صادرات نفت ایران به هند افزایش یابد.

همچنین زنگنه به طور رسمی اعلام کرد، هرکار لازم باشد برای مقابله با تهدیدات ترامپ انجام خواهیم داد و ممکن است قیمت های سیاسی را نیز اعمال کنیم.

با این شرایط به نظر می رسد شاید با اعمال تحریم های نفتی که دور از ذهن نباشد ایران برای افزایش صادرات نفت خود تخفیف های قابل توجهی را نیز به مشتریان خود ارائه کند.

در همین رابطه یکی منبع آگاه در گفت و گو با نشریه پلاتز اعلام کرده است پالایشگاه های شرق آسیا  از هم اکنون «واردات نفت ایران را کاهش داده اند و اگر بتوان با این کشور در خصوص قیمت نفت گفت گو کرد احتمالا بتوانیم واردات نفت از ایران را حتی در شرایط تحریم احتمالی  حفظ کنیم.

ما هنوز امید داریم شفافیتی درباره تحریم‌ها داشته باشیم زیرا برای ترتیبات ارسال محموله ها با کشتی مشکلاتی خواهیم داشت.»
نام:
ایمیل:
* نظر: