پربیننده ها
روز
هفته
کد خبر: ۲۰۲۵۹
تاریخ انتشار: ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۴
موضوع بحران آب و اشتغال به‌عنوان ۲ مسئله اصلی کشور در نشست روز گذشته مسئولان ارشد سه قوه مورد بررسی قرار گرفت.
به گزارش پتروشیمی نیوز، به نقل از خبرگزاری تسنیم، مهرداد لاهوتی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی ­با اشاره به جلسه نمایندگان مجلس شورای اسلامی با دولتمردان و قوه قضائیه گفت: امروز موضوعات مهم جامعه در دستور کار جلسه قرار داشت.
وی با ابراز اینکه مسئله آب یکی از مسائل مهم مورد بحث در جلسه امروز بود گفت: در این جلسه دولت گزارشی از وضعیت آبی کشور ارائه داد و قرار شد همه برای حل این مشکل تلاش کنند.
وی راجع به گزارش رئیس جمهور از بازار ارز تصریح کرد: در این جلسه به این نتیجه رسیدیم که در ادامه راه برای کنترل بازار ارز باید به هم کمک کنیم.
لاهوتی با یادآوری اینکه طبق قانون دولت باید 1.5میلیون شغل ایجاد کند، افزود: برای تحقق این هدف مجلس باید با تصویب قوانین شرایط اشتغال‌زایی را تسهیل کند و قوه قضائیه هم باید برای ورود سرمایه‌گذار خارجی به او اطمینان بدهد.
وی ادامه داد: همه به این موضوع اذعان داریم که در کشور قوانین دست‌وپاگیر بسیار است و باید برای کمک به دولت آنها را از میان برداشت.
این نماینده مجلس با اظهار اینکه مراحل اخذ مجوز در کشور سخت و زمان‌بر است، گفت: دستگاهها برای دادن مجوز نگاه بخشی دارند که برای حل این مشکل قرار شد متولی برای این کار تعیین شود تا گرفتن مجوز تسهیل گردد.
وی با تذکر اینکه طبق قانون دولت باید 15 درصد کوچک شود تصریح کرد: در عمل هر سال به‌خلاف این موضوع اتفاق می‌افتد و بودجه هزینه‌های جاری در حال افزایش است.
لاهوتی آمایش سرزمین را از مسائل مهم و مورد تأکید رهبری خواند و گفت: سالهاست که این موضوع مطرح است و باید بالاخره آن را حل کرد.
وی ادامه داد: اگر آمایش سرزمین را جدی بگیریم بسیاری از کشمکش‌های بین استانها و دستگاه‌ها حل می‌شود.
در این برنامه همچنین احمد امیرآبادی‌فراهانی نماینده مجلس شورای اسلامی با ابراز اینکه "در این جلسه به این نتیجه رسیدیم که باید به بحث آب ملی نگاه کنیم" گفت: در حال حاضر چند هزار حلقه چاه غیرمجاز در کشور داریم که وزارت نیرو باید آنها را ببندد.
وی ادامه داد: برای بستن این چاه‌ها هم مجلس باید قوانین لازم را تصویب کند هم قوه قضائیه برخوردهای مورد نیاز را صورت دهد.
وی گفت: حمایتهای مجلس و قوه قضائیه از دولت می‌تواند به حل مشکلات کمک کند.
این نماینده مجلس با اعلام اینکه با دستور رئیس جمهور از این پس وزرا هر هفته مهمان مجلس هستند اضافه کرد: قرار است همه وزرا روزهای سه‌شنبه هر هفته برای تعامل با نمایندگان مجلس در مجلس حضور یابند.
وی ادامه داد: قرار شد خود رئیس جمهور و معاون اول هم جلسات منظمی با نمایندگان داشته باشند تا تعاملات دو قوه بیشتر شود.
نام:
ایمیل:
* نظر: