پربیننده ها
روز
هفته
کد خبر: ۲۰۲۵۸
تاریخ انتشار: ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۲
امیرحاتمی گفت: خط لوله گاز ایرانشهر به چابهار ضمن محرومیت زدایی منجر به افزایش تولید پتروشیمی کشور خواهد شد.
به گزارش پتروشیمی نیوز، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، امیرسرتیپ امیر حاتمی، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در حاشیه آیین امضای قرارداد احداث خط انتقال گاز ایرانشهر- چابهار با هدف گازرسانی به صنایع چابهار اظهار کرد: کاری که قرار است انجام شود یک کار اقتصادی است اما با آثار امنیتی و همین طور مسائل اجتماعی است. منطقه مکران برای کشور بسیار مهم است. این منطقه دارای سواحل طولانی و ظرفیت عظیمی است که کمتر به آن توجه شده است.
وی با اشاره به سفر مقام معظم رهبری در سال 81 به منطقه مکران یادآور شد:‌ موضوع توسعه مکران از همان زمان مورد تأکید رهبری قرار گرفت در پی این مهم، کارگروهی برای توسعه این منطقه با مسئولیت معاون اول رئیس جمهور تشکیل شد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ادامه داد: نیروهای مسلح در این امر پیشرو و پیشران بودند و همین علت از طرف دولت، دبیری کارگروه توسعه مکران به نیروهای مسلح واگذار شد. در این فاصله اقدامات بسیار مهمی در جهت توسعه و عمران سواحل مکران انجام شد که از جمله آن ایجاد راه‌های خوب، بندر و سایر زیرساخت‌هاست.

امیر سرتیپ حاتمی با تأکید بر اینکه موضوع گازرسانی و استفاده از آن برای محرومیت زدایی یکی از کارهای بسیار مهمی است، افزود: افزایش تولید پتروشیمی کشور و ارتقای امنیت از دیگر تبعات این موضوع خواهد بود.

این مقام مسئول گفت: شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی نیروهای مسلح که مسئولیت استفاده از منابع بازنشستگی نیروهای مسلح و حفظ ارزش آنها را دارد، علاقه‌مند به انجام خط لوله گاز ایرانشهر- چابهار بود و ما نیز به عنوان دبیری کارگروه توسعه مکران تمایل داشتیم که در تحقق این مهم کمک‌رسان باشیم.

وی بیان کرد: مصمم هستیم تا با مساعدت لازم این پروژه را به موقع تحویل دهیم.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه اجرای این طرح به اشتغال منطقه کمک خواهد کرد، گفت: اعداد خوبی از اشتغال ایجاد شده در راستای تحقق این طرح ارائه داده‌اند.

امیر سرتیپ حاتمی با بیان اینکه خط لوله گاز ایرانشهر- چابهار در صادرات گاز و رفع محرومیت در این منطقه موجب پایدار شدن امنیت منطقه خواهد بود، گفت: بیکاری و عدم توسعه‌یافتگی همواره مستمسکی است برای عده‌ای که از آن برای ترویج و توسعه ناامنی استفاده می‌کنند.

وی تاکید کرد: با این کار مجموعه مهمی در حوزه اجتماعی یعنی اشتغال، در حوزه امنیتی یعنی پایداری و در حوزه تولید یعنی افزایش قابل توجه تولیدات پتروشیمی کشور ایجاد می‌شود.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در پایان گفت: امیدواریم این موضوع زمینه‌ساز پیشرفت‌های دیگر در منطقه مکران شود.
نام:
ایمیل:
* نظر: