پربیننده ها
روز
هفته
کد خبر: ۲۰۲۰۰
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۴
وزیر نفت ایران با بیان این که ۶۰ دلار، قیمت خوبی برای هر بشکه نفت است در پاسخ به این سوال که آیا قیمت ۷۰ دلاری برای هر بشکه نفت برنت بسیار بالاست؟ گفت: «بله».
به گزارش پتروشیمی نیوز، به نقل از رویترز، بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت ایران گفت، 60 دلار، قیمت خوبی برای هر بشکه نفت است، زیرا بازار باید جلوی نوسانات را بگیرد.

زنگنه که در نشست مجمع بین المللی انرژی در هند حضور یافته گفت: «من معتقدم در این وضعیت حدود 60 دلار قیمتی مناسب برای هر بشکه نفت است.»

وی افزود: «من فکر می کنم ما نباید به صورت کوتاه مدت به بازار نگاه کنیم. بلکه وضعیت بازار در بلندمدت و میان مدت برای ما اهمیت دارد.. خیلی مهم است که تولید کنندگان و مصرف کنندگان در بازار نوسان نداشته باشند.»

وی در پاسخ به این سوال که آیا قیمت 70 دلاری برای هر بشکه نفت برنت بسیار بالاست گفت: «بله»

زنگنه افزود، امیدوارم ایران و هند بتوانند مشکل اصلی مربوط به توسعه میدان گازی فرزاد را در طی دو ماه آینده به صورت نهایی حل کنند.

در همین حال، رسانه های هندی خبر دادند ایران توافق کرده که گاز تولیدی از میدان گازی فرزاد ب را از شرکت هندی خریداری کند، امااختلافات بر سر بازگشت سرمایه شرکت های هندی همچنان به قوت خود باقی است.

ایران قبلا اعطای حق توسعه میدان فرزاد ب به شرکت او وی ال هند را منوط به خرید تمام گازی تولیدی توسط شرکت های هندی به قیمت ال ان جی وارداتی این کشور کرده بود. اما طرف هندی این قیمت را گران می دانست و حاضر به خرید گاز به این قیمت از ایران نبود.
برچسب ها: نفت ، وزیر نفت ، نفت برنت ، زنگنه
نام:
ایمیل:
* نظر: