پربیننده ها
روز
هفته
کد خبر: ۲۰۱۹۳
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۴
ماموران گمرک موفق به کشف یک کیلوگرم تریاک از داخل قاب صنایع دستی شدند.
به گزارش پتروشیمی نیوز، به نقل از  روابط عمومی گمرک ایران با رصد اطلاعات و هوشیاری مأموران گمرک امانات پستی ارومیه به دنبال مشکوک شدن به یک بسته پستی و با توجه به مشخصات آن به بازرسی آن اقدام کرده و موفق به کشف مواد مخدر موجود در این بسته پستی شدند.
بر اساس گزارش مأموران گمرک ارومیه بسته شامل یک قاب صنایع دستی بود و قاچاقچیان یک کیلوگرم مواد مخدر تریاک را به شیوه ماهرانه‌ای در آن جاسازی کرده بودند. مواد کشف شده از سوی ماموران گمرک به مراجع قانونی تحویل داده شد.

گزارش‌های منتشر شده از سوی گمرک کشور در خصوص کشفیات مواد مخدر در دو سال اخیر نشان می‌دهد با الکترونیکی شدن گمرک و راه اندازی سامانه جامع گمرکی و مجهز شدن گمرک به ابزار‌های کنترلی و سگ‌های مواد یاب قاچاقچیان در جابه جایی مواد مخدر ناکام بوده اند.

عملکرد گمرک در سال‌های اخیر جایگاه این سازمان را در میان کشور‌های عضو سازمان جهانی ارتقا داده است. گمرک ایران در سال ۲۰۱۷ توانست در کشفیات مواد مخدر مقام اول را در جهان کسب کند.

مأموران این سازمان در گمرکات سراسر کشور در سال ۹۶ موفق به کشف ۱۵۳ تن انواع مواد مخدر و پیش ساز مواد مخدر شدند. رقمی که در مقایسه با سال ۹۵، ۶۰۰ درصد رشد را نشان می‌دهد.
برچسب ها: قاچاق ، گمرک ، تریاک
نام:
ایمیل:
* نظر: