پربیننده ها
روز
هفته
کد خبر: ۲۰۱۶۱
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۷
شرکت آرامکوی عربستان اولین گام ها برای توسعه بزرگترین پالایشگاه نفت آمریکا را برداشت. این پالایشگاه توسط شرکت موتیوا انترپرایزز، یکی از شرکت های تابعه آرامکو اداره می شود.
به گزارش پتروشیمی نیوز، به نقل از رویترز، امین ناصر، مدیر اجرایی شرکت آرامکو موافقتنامه هایی را با شرکت های هانیول و تکنیپ به امضا رسانده تا فن آوری تولید محصولات پتروشیمی جهت استفاده در مجتمع شیمیایی چند میلیارد دلاری ای که آرامکو در حال بررسی ساخت آن در پالایشگاه پورت آرتور است را مورد مطالعه قرار دهد.

برایان کافمن، مدیر اجرایی شرکت موتیوا گفت: «این موافقتنامه ها نشان دهنده برنامه ما برای توسعه بخش پتروشیمی شرکت است.»

کافمن همچنین گفت، شرکت موتیوا در حال بررسی افزایش ظرفیت پالایشی خود از 603 هزار بشکه به یک یا 1.5 میلیون بشکه در روز است که می تواند این شرکت را به بزرگترین پالایشگاه جهان بدل کند.

محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان که در حال اتمام سفر 2 هفته ای خود به آمریکاست، به همراه وزرای انرژی عربستان و آمریکا در مراسم امضای این موافقتنامه ها حضور داشتند.

واحد آروماتیک این پالایشگاه که در ان قرار است از فن آوری شرکت هانویل استفاده شود، بنزن و پاراکسیلن، به عنوان دو فراورده بنزین را به سالانه 2 میلیون تن خوراک مورد نیاز مجتمع های شیمیایی و پلاستیک سازی تبدیل خواهد کرد.

همچنین قرار است با استفاده از فن آوری شرکت تکنیپ سالانه 2 میلیون تن اتیلن تولید شود که از آن برای ساخت پلاستیک استفاده شود.

شرکت موتیوا در بیانیه ای اعلام کرد، تصمیم نهایی در مورد سرمایه گذاری در مجتمع پتروشیمی پورت آرتور تا سال 2019 اتخاذ نخواهد شد. کافمن همچنین هیچ بازه زمانی ای برای توسعه احتمالی ظرفیت پالایش نفت خام پالایشگاه پورت آرتور مشخص نکرد.

وی گفت: «ما در حال ارزیابی این مسئله هستیم. ما داریم این موضوع را برای آینده مطالعه می کنیم.»
نام:
ایمیل:
* نظر: