پربیننده ها
روز
هفته
کد خبر: ۲۰۱۳۹
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۱:۵۸
دبیر کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسه اخیری که با وزیر نیرو داشتیم برای ما مشخص شد که نقشه راهی برای آب و برق با نگاهی به وضعیت بحرانی کشور ناشی از خشکسالی ها و نیازهای آتی در وزارت نیرو تهیه شده است.
به گزارش پتروشیمی نیوز، به نقل از خبرگزاری تسنیم، کوروش کرم پور دبیر کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در جلسه عصر دیروز کمیسیون انرژی وزیر نیرو در جمع اعضای این کمیسیون حاضر شد و صحبت های مفیدی در خصوص آخرین وضعیت تأمین آب و برق کشور مورد طرح و بررسی قرار گرفت.

وی افزود: در این جلسه یک سوال از آقای دکتر اردکانیان مطرح شد که سوال‌کننده آقای فلاحت پیشه نماینده مردم اسلام‌آباد غرب و دالاهو و سوال در خصوص حوزه انتخابیه ایشان بود که وزیر نیرو به دقت و با استناد به داده های کارشناسی به این سوال پاسخ داد و مقرر شد جهت پیگیری امور مربوطه کمیته ای تشکیل شود که به نظرم با پاسخ های ارائه شده و همگرایی صورت گرفته، مباحث مورد نظر نماینده محترم اسلام آبادغرب و دالاهو به طور مطلوب پیگیری خواهد شد.

کرم‌پور در خصوص اینکه طبق برنامه ارائه شده از سوی مجلس قرار بود 4 سوال از وزیر نیرو در جلسه دیروز مطرح شود، گفت: بله، ولی سه سوال دیگر از برنامه جلسه خارج شد چرا که وزارت نیرو یکی از وزارتخانه هایی است که تعامل بسیار خوبی با مجلس شورای اسلامی دارد و با برگزاری جلسات کارشناسی بین مدیران این مجموعه و نمایندگان مجلس، بسیاری از ابهامات و سوالات پیش از طرح، برطرف شده و یا با در دستور کار قرار گرفتن بررسی ها و پیگیری های جدید، از طرح این سوالات در مجلس خودداری می شود.

نماینده مردم فیروز آباد، فراشبند، قیر و کارزین با اشاره به سفری که اخیراً وزیر نیرو به استان فارس داشت، گفت: در این سفر ضمن کلنگ زنی و بهره برداری از پروژه های مختلف، وزیر نیرو در جمع مردم حاضر شد و در بخش ها و رده های مختلف با دقت و حوصله پاسخگوی نظرات و انتقادات بود.

وی افزود: در این سفر متوجه رویکرد درست وزیر نیرو برای برخورد با مسائل و مشکلات بخش آب و برق کشور شدم و به چشم دیدم که با چه دقتی کوچکترین مسائل مورد توجه مدیران وزارت نیرو قرار دارد.

کرم‌پور با بیان اینکه "در هفته های اخیر علاوه بر همراهی وزیر نیرو در سفر به فارس، جلسات متعددی با وی و معاونان وزیر نیرو داشتیم"، گفت: تا پیش از این تصور بنده این بود که وزارت نیرو فاقد برنامه مشخص در زمینه نگاه بلندمدت و راهبردی به آب و برق است؛ چرا که مشکلات موجود در کشور موید این امر بود، اما اکنون بعد از شنیدن توضیحات دکتر اردکانیان و شرکت در جلسات متعدد کارشناسی تیم مدیریتی وزارت نیرو، نگاه من به وزیر نیرو و مدیران این وزارتخانه تغییر کرد.

وی افزود: در همین زمان 4 ماهه حضور وزیر نیرو در وزارتخانه نیرو، علاوه بر ادامه برنامه های درست در دست اجرای قبلی، برنامه هایی کارشناسی شده و دقیق برای مدیریت آب و برق کشور در شرایط حساس و بحرانی تدوین شده است.

دبیر کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در جلسه اخیری که با وزیر نیرو داشتیم برای ما مشخص شد که نقشه راهی برای آب و برق با نگاهی به وضعیت بحرانی کشور ناشی از خشکسالی ها و نیازهای آتی در وزارت نیرو تهیه شده که در صحبت های وزیر نیرو در جمع نمایندگان به آن اشاره شد و این نتیجه حاصل شد که اجرایی شدن آن نیاز به همگرایی ملی دولت، مجلس و تمامی نهادها و ارگانها دارد.

کرم‌پور با بیان اینکه "یک مجلس موفق نیازمند وجود یک دولت موفق است"، گفت: خوشبختانه همگرایی و تعامل بسیار خوبی بین وزارت نیرو با مجلس شورای اسلامی وجود دارد تا مسائل آبی و برقی کشور رصد شده و تلاش می کنیم با کمک هم، به مشکلات فائق آییم.
نام:
ایمیل:
* نظر: