پربیننده ها
روز
هفته
کد خبر: ۲۰۱۲۱
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۰:۰۰
گمرک جمهوری اسلامی ایران با توجه به روز های پایانی سال، هشدار های خود را به مسافران نوروزی برای سفر به خارج از کشور اعلام کرد.
به گزارش پتروشیمی نیوز، به نقل از گمرک جمهوری اسلامی ایران، با توجه به نزدیک شدن ایام نوروز و افزایش سفرهای خارجی، گمرک ایران توصیه و هشدارهای لازم برای مسافران نوروزی را اعلام کرد.
گمرک ایران در مهمترین توصیه خود از مسافران نوروزی درخواست کرد از تحویل گرفتن کالای دیگران خودداری کنند.

توصیه ها و هشدارهای گمرک برای مسافران نوروزی به این شرح است:

1. جاسازی هرگونه کالا و اختفاء آن از ديد مأموران گمرک قاچاق تلقي مي شود و مشمول مقررات مربوط به قاچاق کالا خواهد بود.

2. هزينه هايي كه بابت اضافه بار از مسافرين توسط شركت هاي حمل و نقل دريافت مي شود هيچگونه ارتباطي با حقوق ورودي گمركي ندارد و اين شركتها با توجه به شرايط خود و مقررات خود بار همراه مسافر را پذيرش مي کنند، اما ملاک ارزيابی در گمرك ارزش كالا است .

3. از تحويل گرفتن کالای ديگران خودداری کنید چرا كه هرگونه مسئوليت قانونی آن به عهده شما است و چنانچه هر نوع تخلف گمركی كشف شود شما بايد پاسخگو باشيد .

4. حتي الامکان سبك سفر کنید تا با كاهش زمان تحويل كالا در كمترين زمان ممكن تشريفات گمركی را به پايان رسانيد .

5. به منظور حمايت از صنايع و توليدات داخلي و كاهش ميزان بيكاری حتی الامكان ازخريد كالاي خارجی اجتناب کنید .

6. هنگام خروج از كشور چنانچه بيمار هستيد و دارو همراه خود داريد بايد حتما نسخه پزشك داشته باشيد.

7. ورود و خروج ارز به صورت نقد و یا اسناد بانکی (چک بانکی، چک تضمینی، چک مسافرتی، سایر اسناد مالی قابل انتقال) و یا اوراق بهادار بی‌نام (اوراق قرضه) به صورت فیزیکی، به هر طریق، توسط هر مسافر تا سقف مبلغ 10000 یورو (ده هزار یورو) یا معادل آن به سایر ارزها، مجاز بوده و نیاز به اظهار نداشته، لیکن جهت مبالغ بیش از 10000 یورو (ده هزار یورو) یا معادل آن به سایر ارزها، مسافر می‌بایست به سامانه ارز همراه مسافر مراجعه و نسبت به ثبت اطلاعات مورد نیاز اقدام نموده و پس از اخذ کد رهگیری و فرم مورد نظر توسط گمرک، مراحل بعدی را از طریق سیستم بانکی انجام دهد .
نام:
ایمیل:
* نظر: