پربیننده ها
روز
هفته
کد خبر: ۲۰۰۷۵
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۲
تولید نفت اوپک در ماه فوریه، عمدتا به دلیل تعمیر یک میدان نفتی در امارات و ادامه کاهش تولید ونزوئلا، به پایین ترین رقم ۱۰ ماه گذشته رسیده است.
به گزارش پتروشیمی نیوز، به نقل از بلومبرگ، تولید نفت اوپک در ماه فوریه، عمدتا به دلیل تعمیر یک میدان نفتی در امارات و ادامه کاهش تولید ونزوئلا، به پایین ترین رقم 10 ماه گذشته رسیده است.

تحقیق جدید بلومبرگ از تحلیلگران، شرکت های نفتی و آمارهای ردگیری کشتی ها نشان می دهد که تولید نفت 14 کشور عضو اوپک در ماه فوریه با 80 هزار بشکه کاهش به 32.28 میلیون بشکه در روز رسیده است. این پایین ترین میزان تولید نفت اوپک از آوریل 2017 تاکنون است.

میزان تولید نفت ونزوئلا در این ماه با 30 هزار بشکه کاهش به 1.68 میلیون بشکه در روز رسیده است. این کشور آمریکای لاتین یکی از دلایل اصلی کاهش تولید اوپک در ماه گذشته میلادی بوده است. صنعت نفت ونزوئلا از عدم سرمایه گذاری و وضع قریب الوقوع تحریم های امریکا رنج می برد و تولید نفت آن به پایین ترین رقم از دهه 1980 تاکنون رسیده است.

به گفته یک منبع آگاه، تولید نفت امارات نیز در ماه گذشته به دلیل عملیات تعمیرات در میدانی که نفت داس بلند این کشور را تولید می کند کاهش داشته است. این تحقیق حاکی است، امارات تولید نفت خود را 50 هزار بشکه نسبت به ماه ژانویه کاهش داده و به 2.8 میلیون بشکه رسانده است.

تولید نفت عربستان هم با کاهشی 80 هزار بشکه ای به 9.88 میلیون بشکه رسیده است. تولید نفت لیبی در این ماه 70 هزار بشکه افزایش یافته و به بالاترین رقم از سال 2013 یعنی 1.05 میلیون بشکه رسیده است.
نام:
ایمیل:
* نظر: