پربیننده ها
روز
هفته
کد خبر: ۱۹۹۴۹
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۱
مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز گفت: با بهره‌مند شدن ۱۳ شهر جدید از نعمت گاز طبیعی در دهه فجر امسال، شمار استان‌هایی که به طور کامل از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند می‌شوند از ۱۲ به ۱۸ استان می‌رسد.
به گزارش پتروشیمی نیوز، به نقل از وزارت نفت، سعید مومنی گفت: در دهه فجر امسال، پروژه گازرسانی به ۱۳ شهر جدید با مبلغ ۸۵ میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد که طی آن، ۱۱ هزار و ۷۰۰ خانوار از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند می‌شوند. بر این اساس، با اضافه شدن این ۱۳ شهر به شهرهای بهره‌مند از گاز طبیعی، تعداد استان‌هایی که به طور کامل (جمعیت شهری و روستایی) از نعمت گاز بهره‌مند می‌شوند، به ۱۸ استان افزایش می‌یابد.

مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ادامه داد: در دهه فجر، عملیات اجرایی گازرسانی به ۱۱ شهر جدید نیز با مبلغ ۱۵۳ میلیارد تومان آغاز می‌شود که با گازرسانی این ۱۱ شهر در سال آینده، ۵۶ هزار خانوار دیگر از نعمت گاز بهره‌مندمی‌شوند. با بهره‎مندی این ۱۱ شهر از گاز طبیعی در سال آینده، پنج استان دیگر به جرگه استان‌های سبز کشور می‌پیوندند.

وی در ادامه به دیگر پروژه‌های در دست افتتاح یا عملیات اجرایی در این دهه اشاره کرد و گفت: در این ایام، یک‌هزار و ۵۲۴ روستا با هزینه ۸۳۳ میلیارد تومان با جمعیتی بالغ بر ۱۳۸ هزار و ۸۰۰ خانوار از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند می‌شوند و عملیات اجرایی گازرسانی به یک هزار و ۱۳۴ روستا با ۹۱ هزار خانوار با مبلغ ۷۱۸ میلیارد تومان آغاز می‌شود.

این مقام مسئول تصریح کرد: در این ایام همچنین بهره‌برداری از ۹ ایستگاه سی‌ان‌جی و عملیات اجرایی گازرسانی به یک ایستگاه سی‌ان‌جی آغاز می‌شود که با این حساب، مجموع ایستگاه‌های سی‌ان‌جی کشور تا پایان امسال، به بیش از ۲ هزار و ۴۰۰ ایستگاه می‎رسد.

مؤمنی گفت: آغاز عملیات اجرایی دو پروژه خط انتقال جدید گاز، افتتاح و بهره‌برداری از ۹ پروژه خط انتقال گاز با هزینه‌ای معادل ۱۲۵ میلیارد تومان و آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به ۱۹۱ واحد صنعتی عمده جدید و بهره‌برداری از عملیات گازرسانی به ۵۱۸ واحد صنعتی عمده با هزینه‌ای بیش از ۹۶ میلیارد تومان از دیگر برکات چهلمین بهار انقلاب است.
نام:
ایمیل:
* نظر: