پربیننده ها
روز
هفته
کد خبر: ۱۹۸۵۳
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۶ - ۲۲:۵۵
معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر گفت: در کل سال گذشته به میزان ۹۵۰ دقیقه (به ازای هر مشترک) قطعی برق داشتیم که نسبت به سال های گذشته روند مناسب تری داشت اما امسال هدف سختتری را انتخاب کردیم و در پی کاهش ۲۰۰ دقیقه این رقم هستیم.
به گزارش پتروشیمی نیوز، به نقل از خبرگزاری تسنیم، محمودرضا حقی فام معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر در مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق همدان صحبت می کرد، با تأکید بر اینکه مقاوم سازی شبکه توزیع برق یکی از وظایف شرکت توانیر است، ادامه داد: ایران در معرض بلایای طبیعی از جمله سیل، زلزله و سایر بلایای طبیعی وجود دارد که باید مقاومت شبکه های برق را در برابر این پدیده ها افزایش دهیم که در این راستا اقداماتی در کشور آغاز شده و کمیته مقاوم سازی شبکه های توزیع ایجاد شده است.

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیردرخصوص مزایای کاهش تلفات نیز سخن گفت و با اشاره به این که هر یک درصد کاهش تلفات برق، از هدر رفت 250 میلیارد تومان منابع ملی جلوگیری می کند، تصریح کرد: تلفات برق کشور در بخش توزیع 10.6 درصد است که برای رساندن این میزان به 7درصد برنامه ریزی کرده ایم اما اجرای آن نیازمند تامین منابع مالی است.

وی درخصوص تلاش برای بهبود سایر شاخص های کیفی و کمی شبکه برق نیز گفت: به طور مثال در بحث خاموشی ها در کل سال گذشته به میزان 950 دقیقه قطعی برق (به ازای هر مشترک) داشتیم که نسبت به سال های گذشته روند مناسب تری داشت اما امسال هدف سختتری را انتخاب کردیم و در پی کاهش 200 دقیقه این رقم هستیم.

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر با اشاره به این که در زمینه هوشمندسازی شبکه نیز برنامه ریزی های دقیقی انجام شده است، اظهار امیدواری کرد که روند نصب کنتورهای هوشمند در میان مشترکان افزایش یابد.

حقی فام درباره حفظ ایمنی دربرابر برق نیز گفت: ایمنی مردم و پرسنل برق، خط قرمز توانیر است و ما امیدواریم که به تدریج به نقطه ای برسیم که ایمنی هیچکس از طریق برق به خطر نیافتد.

برپایه این گزارش، امروز و در مراسمی با حضور دکتر حقی فام معاون هماهنگی توزیع توانیر، مراسم تودیع و ومعارفه مدیرعامل توزیع نیروی برق همدان انجام شد.

در این مراسم که معاون عمرانی استاندار همدان، افراز مدیرکل دفتر مرکزی حراست توانیر و قاسمی مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل توانیر نیز حضور داشتند، مهندس محمد مهدی شهیدی به عنوان مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق همدان منصوب و از خدمات ارزنده مهندس حاج رضا تیموری تقدیر شد.
نام:
ایمیل:
* نظر: