پربیننده ها
روز
هفته
کد خبر: ۱۹۷۱۴
تاریخ انتشار: ۰۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۷
معاون وزیر نفت گفت: قراردادهای مربوط به جذب سرمایه برای پروژه سیراف در مراحل نهایی است.
به گزارش پتروشیمی نیوز، به نقل از خبرگزاری مهر، علیرضا صادق آبادی، مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران در اولین نشست خبری خود با اصحاب رسانه با اعلام اینکه در ۶ ماهه ابتدایی سال روزانه حدود ۸۳ میلیون لیتر بنزین مصرف شده است، گفت: این رقم در ۶ ماهه انتهایی سال کمتر خواهد بود.

وی ادامه داد: ظرفیت تولید روزانه ۴۱ میلیون لیتر بنزین یورو ۴ و تولید ۳۲ میلیون لیتر نفت گاز وجود دارد.

وی گفت: متوسط واردات بنزین در ٨ ماهه ابتدایی امسال روزانه ١٣ میلیون لیتر بوده است که در دو ماه اخیر واردات بنزین بیشتر صرف افزایش حجم ذخایر استراتژیک شده است.

صادق آبادی ادامه داد: زمانی واردات بنزین به معنای واقعی قطع می شود که ما به صادر کننده بنزین تبدیل شده باشیم.

وی توضیح داد: زمانی که صادرات این فراورده را اغاز کنیم اگر پالایشگاهی هم بنا به دلیلی از جمله تعمیرات اساسی کاهش تولید داشته باشد، می توان از بخش صادرات کم و به توزیع داخلی اختصاص داد

این مقام مسوول با تاکید بر اینکه مشکلات آلودگی کلان شهرها را فقط با توزیع بنزین یورو۴ یا نفت گاز نمی توان حل کرد، تصریح کرد:مصرف بنزین و فرآورده های نفتی هر ساله با رشد ۶ تا ۷ درصدی مواجه است.

صادق آبادی در پاسخ به مهر درباره اخرین وضعیت پروژه سیراف گفت: قراردادهای مربوط به جذب سرمایه این پروژه در مراحل نهایی است.  

صادرات نفت گاز از مهرماه امسال قطع شده است

در ادامه سید محمدرضا موسوی خواه، مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ضمن رد وجود رانت در حوزه انتخاب شرکت ها و اشخاص در طرح برندینگ  سوخت تصریح کرد: سازمان حسابرسی کل کشور وضعیت توان مالی تمامی این متقاضیان را تایید کرده است و حاضریم تمام اسناد مربوط به اهلیت این شرکت ها و افراد را در اتاق شیشه ای قرار دهیم.

موسوی خواه تامین نفت گاز داخلی بویژه پالایشگاهها را علت این قطع صادرات اعلام کرد.

وی میانگین صادرات نفت گاز امسال را ٨ میلیون لیتر در روز(تا مهرماه) عنوان کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر: