پربیننده ها
روز
هفته
کد خبر: ۱۹۲۸۷
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۶ - ۲۰:۴۹
رئیس بازرسی فنی مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: با کاهش دوره تعمیرات و توقف پالایشگاه‌ها در سال‌های اخیر بیش از یک میلیارد دلار از محل تولید صرفه‌جویی شد.
به گزارش پتروشیمی نیوز، به نقل از مجتمع گاز پارس جنوبی سید مهدی شفیعی مطهر گفت:با کاهش دوره تعمیرات و توقف پالایشگاه‌ها در سالهای اخیر بیش از یک میلیارد دلار از محل تولید صرفه‌جویی شد.

رئیس بازرسی فنی مجتمع گاز پارس جنوبی خاطرنشان کرد: هدف اصلی این امور تولید پایدار و ایمن با حفظ سلامت تجهیزات و کاهش زمان تعمیرات اساسی است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بازرسی‌ بر روی تجهیزات با تکنولوژی روز صورت می‌گیرد، گفت: شاخص استراتژیک اثربخشی بازرسی فنی در سال جاری به 99 درصد ارتقا پیدا کرده است.

شفیعی افزود: با شناسایی مکانیزم‌های مهم تخریب هزینه‌های تعمیراتی نیز بهینه شده است.

وی افزایش طول عمر تجهیزات با پیشنهاد و راهکار توسط بازرسی فنی را از دیگر وظایف این امور عنوان کرد و گفت: در حال حاضر نگرانی خاصی در مورد تجهیزات مجتمع نداریم.

شفیعی در ادامه گفت: هم‌اکنون بیش از 12 هزار شیر اطمینان، بیش از هزار و 500 مبدل حرارتی و بیش از 2 هزار و 500 مخزن تحت فشار تحت پوشش بازرسی فنی است.

وی افزود: بیش از 500 برج تحت فشار، قریب به 60 تانک ذخیره و بیش از 40 دیگ بخار نیز از دیگر تجهیزات مکانیکی است که بازرسی فنی تحت نظر دارد.

به گفته وی در کنار همه این بازرسی تجهیزات موضوع مدیریت دارایی‌ها و خوردگی و تجهیزات برق و ابزار دقیق نیز زیر نظر این امور انجام می‌شود.
نام:
ایمیل:
* نظر: