پربیننده ها
روز
هفته
کد خبر: ۱۹۲۶۸
تاریخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۶
قرارداد سرمایه گذاری 340 میلیون یورویی با هدف توسعه خط لوله انتقال گاز طبیعی 'جریان ترک' و احداث ترمینال دریافت گاز در طرف ترکیه به امضا رسید.
به گزارش پتروشیمی نیوز، به نقل از خبرگزاری ایرنا، این قرارداد بین شرکت انرژی پتروفک انگلیس و شرکت گاز پروم روسیه و شرکت ساوت استریم ترنسپورت امضا شد و بر اساس این قرارداد، مقرر شده است که خط لوله انتقال گاز در بستر دریای سیاه تا ساحل کیی کوی در استان کرکلار الی ترکیه با سرعت بیشتری احداث شده و ترمینال دریافت گاز در این منطقه احداث شود.
به گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه، این خط لوله 910 کیلومتری در حال احداث، از نزدیکی شهر آناپا در روسیه آغاز شده و در زیر بستر دریای سیاه ادامه می یابد.
این خط لوله که قرار است سالانه 31.5 میلیارد متر مکعب گاز طبیعی از سمت روسیه به ترکیه منتقل کند و پیش بینی می شود در سال 2019 به بهره برداری رسد.
به گزارش ایرنا، احداث بخش دریایی خط لوله پروژه انتقال گاز 'جریان ترک' در بستر دریای سیاه از حدود چهار ماه پیش آغاز شده است.
بر اساس توافقنامه ای که اکتبر سال گذشته میلادی میان مقامات ترکیه و روسیه در استانبول به امضا رسید، مقرر شد تا دو خط لوله انتقال گاز احداث شود.
یکی از این دو خط برای انتقال گاز به ترکیه و خط دیگر پس از دریافت تضمین های لازم برای انتقال گاز طبیعی روسیه به اروپا استفاده خواهد شد.
خط لوله جریان ترک یکی از این خطوط بوده که نیاز‌ ترکیه به گاز را تامین می کند و بر اساس برنامه کاری، در سال 2019 به بهره برداری برسد و خط دیگر نیز گاز روسیه را از طریق خاک ترکیه به اروپا منتقل خواهد کرد.
شرکت نفت و گاز روسیه (گازپروم) طی سال جاری در پروژه احداث خط لوله گاز طبیعی جریان ترک 42 میلیارد روبل سرمایه گذاری خواهد کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر: