پربیننده ها
روز
هفته
کد خبر: ۱۸۷۷۰
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۰
 کاهش شکاف بین عرضه و تقاضا در بازار نفت آمریکا و احتمال تحریم نفتی ونزوئلا توسط دولت ترامپ موجب شد تا قیمت نفت امروز به بالاترین رقم ۲ ماه گذشته برسد.

به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، کاهش شکاف بین عرضه و تقاضا در بازار نفت آمریکا و احتمال تحریم نفتی ونزوئلا توسط دولت ترامپ موجب شد تا قیمت نفت امروز به بالاترین رقم 2 ماه گذشته برسد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا امروز مدت کوتاهی به بالای 50 دلار در هر بشکه رسید، اما بعدا تا حدی فروکش کرد و با 25 سنت، معادل نیم درصد رشد نسبت به رقم پایانی هفته گذشته به 49 دلار و 97 سنت رسید. قیمت نفت برنت نیز امروز با 33 سنت، معادل 0.6 درصد افزایش به 52 دلار و 85 سنت رسید. قیمت نفت برنت امروز تا رقم 52 دلار و 90 سنت بالا رفت که بالاترین رقم ثبت شده از 25 ماه می تاکنون بود.

قیمت هر دو شاخص نفتی در مسیر ششمین جلسه متوالی افزایشی قرار دارد.

از زمان آخرین نشست اعضای شاخص اوپک و تولید کنندگان دیگر از جمله روسیه در مورد توافق کاهش تولید، قیمت نفت حدود 10 درصد افزایش یافته است.

جفری هالی، تحلیلگر موسسه اوآندا گفت: «میزان ذخایر نفت آمریکا کاهش قابل توجهی را نشان می دهد، به نظر می رسد که عربستان در حال ایفای نقش توازن بخشی خود در بازار نفت است و تحریم های نفتی علیه ونزوئلا نیز تقریبا به طور حتمی تاثیری مثبت بر قیمت ها خواهد داشت.»

دولت آمریکا قصد دارد در واکنش به همه پرسی قانون اساسی روز یکشنبه ونزوئلا، تحریم هایی را علیه صادرات نفت این کشور به اجرا بگذارد.

اما تجار گفتند، در حال حاضر اصلی ترین عامل افزاینده قیمت نفت کاهش شکاف عرضه و تقاضا در بازار نفت آمریکاست.

ویلیام او لافلین، تحلیلگر موسسه ریوکین سکیوریتیز در این باره گفت: «افزایش قابل توجه قیمت نفت... تا حدود زیادی ناشی از کاهش قابل ملاحظه میبزان ذخایر نفت آمریکا در طی چند هفته گذشته بوده است.»

میزان ذخایر نفت خام آمریکا نسبت به بالاترین رقم ها در ماه مارس، 10 درصد کاهش یافته و به 483.4 میلیون بشکه رسیده است.
نام:
ایمیل:
* نظر: