تازه ترین عناوین
کد خبر: ۱۸۴۹۲
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۶
ایرنا - جهان انرژی در 24 ساعت گذشته شاهد تحولات گوناگونی از جمله واکنش ترکیه به حفاری توتال در سواحل قبرس، تکمیل فاز نخست شهرک صنعتی انرژی عربستان تا چهار سال آینده و یک هفته با انرژی های تجدیدپذیر در یکی از ایالت های چین بوده است.

به گزارش ایرنا به نقل از «اسپوتنیک نیوز»، مولود چاووش اوغلو، وزیر خارجه ترکیه گفت که کشورش در پاسخ به آغاز حفاری های اکتشافی از سوی شرکت فرانسوی توتال در نزدیکی ساحل قبرس، بدون جلب رضایت دولت ترکیه، اقداماتی را انجام خواهد داد.
رسانه های خبری گزارش داده اند که شرکت توتال برای انجام حفاری‌های اکتشافی در فاز 11 میدان گازی آفرودیت در منطقه انحصاری اقتصادی قبرس آماده می شود و تأسیسات حفاری نیز به نزدیکی میدان انتقال یافته است.

**تکمیل فاز نخست شهرک صنعتی انرژی عربستان تا چهار سال آینده
به گزارش رویترز، شرکت سعودی آرامکوی عربستان اعلام کرد که ساخت فاز نخست شهرک جدید صنعتی انرژی این کشور در سال 2021 میلادی تکمیل خواهد شد. این شهرک به مساحت 50 کیلومتر مربع در مرکز تأسیسات انرژی، میان شهرهای دمام و الاحساء واقع خواهد شد و قرار است سالانه 6 میلیارد دلار به تولید ناخالص داخلی عربستان بیفزاید. این شهرک، خدمات حفاری، اکتشاف و تولید و ساخت خط لوله را ارائه خواهد کرد.

**میزان تولید فرآورده های نفتی چین در ماه ژوئن نزدیک به رکورد بود
به گزارش رویترز، با توجه به افزایش واردات نفت به چین در ماه ژوئن، پالایشگاه های مستقل این کشور میزان تولید فرآورده های نفتی را در این مقطع با 2.3 درصد افزایش سالانه، به دومین رقم بالای خود یعنی 46 میلیون و 80 هزار تن معادل 11 میلیون و 210 هزار بشکه در روز رساندند.
بالاترین میزان تولید فرآورده های نفتی این کشور مربوط به دسامبر 2016 میلادی، با رقم 11 میلیون و 260 هزار بشکه در روز بوده است و این میزان در 6 ماه نخست امسال با سه درصد رشد سالانه به 11 میلیون و 100 هزار بشکه در روز رسید.

**نخستین مناقصه پروژه های انرژی تجدیدپذیر عربستان
به گزارش رویترز، وزارت انرژی عربستان سعودی از شرکت های انرژی خواسته است تا برای حضور در نخستین مناقصه پروژه تولید برق از انرژی بادی در شمال این کشور آماده شوند.
اداره توسعه پروژه های انرژی تجدیدپذیر اعلام کرد که دریافت پیشنهادها برای مناقصه این پروژه 400 میگاواتی از 29 اوت آغاز می‌شود و ژانویه سال آینده پایان خواهد پذیرفت.

**یک هفته با انرژی های تجدیدپذیر در یکی از ایالت های چین
به گزارش روزنامه ایندپندنت، کینگای، یکی از ایالت های چین هفت روز کامل را بدون هیچ استفاده‌ای از سوخت های فسیلی سپری و تنها از انرژی های تجدیدپذیر استفاده کردند تا آزمایش کنند آیا شبکه برق این منطقه بدون کاربرد سوخت های فسیلی نیز به فعالیت خود ادامه می دهد یا خیر.
در این بازه زمانی، یک میلیارد و 100 میلیون کیلووات ساعت برق در این شهر پنج میلیون و 800 هزار نفری مصرف شد که 72 درصد از آن از طریق انرژی هیدروالکتریک و مابقی از طریق انرژی های خورشیدی و بادی تامین شد.
تامین این میزان برق به طور عادی نیازمند 535 هزار تن ذغال سنگ است.
نام:
ایمیل:
* نظر: