تازه ترین عناوین
کد خبر: ۱۸۴۷۶
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۸
در ۸۰۰ روستا در حال حاضر آخرین اقدامات برای اتصال منابع آب روستا به تأسیسات ایجاد شده به صورت مجتمع های آب روستایی در حال انجام است و تا یک هفته آینده این تعداد روستا به جمع روستاهای بهره مند از نعمت آب شرب پایدار خواهند پیوست.
به گزارش پتروشیمی نیوز، به نقل از خبرگزاری تسنیم، از ابتدای سال 95 تا پایان خرداد 96  تعداد قریب به 3 هزار و 400 روستا با جمعیت بیش از 2 میلیون نفر، تحت پوشش پروژه های مجتمع های آبرسانی روستایی و تأسیسات تک روستایی قرار گرفته اند.

با اینکار، تعداد کل مشترکین آب بخش روستایی کشور به حدود 5.5 میلیون فقره و حداکثر ظرفیت منابع آبی این بخش به حدود 2.5 میلیارد مترمکعب در سال رسید و موجب رسیدن ضریب بهره مندی جمعیت روستایی تحت پوشش تاسیسات آب به 81 درصد شد.

از تعداد حدودی 3 هزار و 400 روستایی که از ابتدای سال 95 تا پایان خرداد 96 آبرسانی شده اند، آبرسانی به 500 روستا در بهار 96 تکمیل شد و کار ابرسانی به 800 روستای دیگر ادامه یافت. این 800 روستا در حال حاضر آخرین اقدامات برای اتصال به تأسیسات ایجاد شده به صورت مجتمع های آب روستایی را پشت سر می گذارند و تا یک هفته آینده به جمع روستاهای بهره مند از نعمت آب شرب پایدار خواهند پیوست. 

با تکمیل تأسیسات آبرسانی به این 800 روستا، تأمین تانکری آب برای ساکنان ان متوقف می شود.
نام:
ایمیل:
* نظر: