پربیننده ها
روز
هفته
کد خبر: ۱۸۴۶۰
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۲
یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس امضای قرارداد توتال را موجب از بین رفتن فضای ترس و تردید نسبت به سرمایه گذاری در ایران دانست.

علی نجفی خوشرودی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به اینکه در برنامه ششم رشد اقتصادی 8 درصد به دولت تکلیف شده ما نیازمند سرمایه گذاری بالغ بر 150 میلیارد دلار هستیم و این سرمایه باید با مذاکرات در بخش هایی که مزیت ماست بویژه نفت و گاز محقق شود.

وی افزود: قراردادی که امضا شد دستاورد مهمی داشت و آن اینکه فضای ترس، واهمه و تردید نسبت به سرمایه گذاری در ایران را از بین برد. به هر حال توتال یک شرکت بزرگ بین المللی  است و ارزیابی های فنی، اقتصادی و امنیت سرمایه گذاری خود را دارد و از این جهت شاخص محسوب می‌شود. در واقع این سرمایه گذاری پیام روشنی به دنیا دارد که ایران برای سرمایه گذاری هم جذاب است،‌ هم اقتصادی و هم امنیت لازم را برای سرمایه گذاری دارد.

نماینده مردم بابل در مجلس ادامه داد: به نظر من همه بخش‌های کشور باید از این گونه اقدامات حمایت کنند،‌ البته این به این معنا نیست که از توانمندی و منابع شرکت‌های داخلی‌مان بهره نگیریم،‌ کما اینکه در همین قرارداد پیش‌بینی‌هایی در این خصوص صورت گرفته است.

نجفی اضافه کرد: ما باید عقب ماندگی‌ها را جبران کنیم و شرایط کشور را برای جذب سرمایه گذاری و فناوری پیش رفته فراهم کنیم تا ان‌شاءالله با حمایت همه جانبه مجلس و بخش‌های دیگر شاهد تحقق این سرمایه گذاری‌ها باشیم.
نام:
ایمیل:
* نظر: