پربیننده ها
روز
هفته
کد خبر: ۱۸۴۱۸
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۰
یک عضو هیأت رئیسه فراکسیون امید مجلس گفت: توضیحات وزیر نفت در جلسه امروز مجلس محکم و متقن بود به نحوی که احساس می‌شد منتقدان چاره‌ای جز قانع شدن نداشتند.

فاطمه سعیدی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به حضور وزیر نفت در جلسه امروز (چهارشنبه) مجلس درباره قرارداد توتال گفت: در دوره‌ای خاطرمان هست که قرارداد توسعه برخی از فازهای پارس جنوبی را به گونه‌ای بستند که 35 ماهه پروژه تمام شود اما با هزینه و صرف زمان چندبرابر باز هم نتوانستند.

وی خاطرنشان کرد: ما پشتیبان تولیدکنندگان و متخصصین داخلی هستیم اما این به معنای نفی سرمایه‌گذاری خارجی نیست.

نماینده مردم تهران در مجلس اظهار کرد: چرا نباید از ورود دانش و توان سرمایه‌گذاران خارجی برای بهبود سطح کیفی پیمانکاران داخلی استفاده کنیم. آنچه توتال در ایران انجام می‌دهد کاملاً قانونی و بر اساس مصوبات تمامی نهادهای مسئول است.

این عضو هیأت رئیسه فراکسیون امید همچنین بیان کرد: ثمره برجام همین است که ما می‌توانیم بدون تحریم با بزرگترین پیمانکاران دنیا قرارداد ببندیم و این قراردادها باید به گونه‌ای باشد که سال‌ها بعد پیمانکاران ما نیز به سطح شرکت‌های تراز اول جهان نظیر توتال،‌ شل، بی‌پی و رپسول برسند.

سعیدی با بیان اینکه بخش عمده‌ای از این انتقادات جنبه سیاسی دارد، گفت: آقای زنگنه از موفق‌ترین وزرای کابینه است و انتقادات از او بیشتر جنبه سیاسی دارد چرا که اقدامات وزارت نفت یکی از پایه‌های رأی‌آوری آقای روحانی بوده که امیدواریم ایشان در دولت بعد هم توفیق خدمت داشته باشند.
نام:
ایمیل:
* نظر: