پربیننده ها
روز
هفته
کد خبر: ۱۸۴۰۲
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۲
 ایرنا - فروش ژنراتورهای تولید برق فنلاند به ایران، کاهش قیمت نفت ایران برای مشتریان آسیایی، فراتر رفتن تولید نفت عربستان از خط قرمز اوپک، حمایت عمان از تمدید توافق کاهش تولید پس از مارس 2018، احتمال افت رتبه بندی ابرشرکت های نفتی و برآورد اداره اطلاعات انرژی آمریکا از رشد تولید و تقاضای نفت در سال 2018 مهمترین عناوین خبرهای جهان انرژی در 24 ساعت گذشته بود.

به گزارش ایرنا و به نقل از پایگاه پاورانجنیرینگ اینترنشنال، قرار است، شرکت فنلاندی «وارتسیلا» خدمات مهندسی و تجهیزات مورد نیاز دو نیروگاه متعلق به دو شرکت ایرانی را تامین کند.

این نخستین بار است که شرکت وارتسیلا به تامین تجهیزات و خدمات مورد نیاز نیروگاه های غیرمتمرکز از این نوع در ایران مبادرت می کند.
سفارش ساخت این تجهیزات در سه ماهه دوم سال 2017 به ثبت رسید و انتظار می رود این ژنراتورها در سه ماهه سوم امسال تحویل طرف های ایرانی شوند.

**کاهش قیمت نفت ایران برای مشتریان آسیایی
به گزارش رویترز، یک منبع آگاه صنعتی گفت، ایران قیمت رسمی نفت خام سبک خود را در بازار آسیا برای ماه اوت 20 سنت کمتر از ماه ژوئیه اعلام کرد.
قیمت نفت سنگین ایران نیز برای عرضه به بازار آسیا در ماه اوت 25 سنت پایین تر از ماه ژوئیه اعلام شد.

**دبیر کل اوپک: همه تولیدکنندگان نفت جهان باید به بازگشت توازن به بازار کمک کنند
به گزارش رویترز، دبیرکل اوپک اعلام کرد: همهتولیدکنندگان نفت جهان باید کمک کنند تا توازن به بازار نفت بازگردد.
بارکیندو ادامه داد: این اقدام فراتر از توان تنها توافق کنندگان است و نیاز به مسئولیت پذیری جمعی و جهانی دارد.

**تولید نفت عربستان برای نخستین بار از خط قرمز اوپک فراتر رفت
به گزارش بلومبرگ، عربستان اعلام کرد که در ماه ژوئن 10 میلیون و 70 هزار بشکه در روز نفت تولید کرده است در حالی که خط قرمز تولید نفت آن طبق توافق جهانی سازمان اوپک، روزانه 10 میلیون و 58 هزار بشکه است.
این میزان برای نخستین بار از میزان تعیین شده توسط توافق جهانی کاهش تولید نفت فراتر رفت که علت آن افزایش سطح تقاضای فصلی ذکر شد.
تولید نفت عربستان در ماه مه امسال 9 میلیون و 880 هزار بشکه در روز بوده است.

**عمان از تمدید توافق کاهش تولید پس از مارس 2018 حمایت می کند
به گزارش اویل پرایس، روزنامه Times of Oman خبر داد که عمان به منظور افزایش جهانی سطح قیمت های نفت، از تمدید توافق کاهش تولید پس از مارس 2018 میلادی حمایت خواهد کرد. گرچه این کشور از تشدید میزان کاهش سخن نگفت.
«سلیم العوفی» معاون وزیر نفت عمان گفت: رضایتمندی کامل از نتیجه توافق اوپک یک اغراق است، اما ما می خواهیم سطح قیمت های نفت بیشتر افزایش یابد؛ ما از هرگونه اقدامی که منجر به بهبود و تثبیت شرایط کنونی بازار شود حمایت می کنیم و اگر تمدید توافق، منجر به افزایش قیمت ها شود با آن موافق هستیم.

**اندونزی دست کم تا سال 2020 میلادی از واردات گاز بی نیاز است
به گزارش رویترز، یک مقام عالی رتبه دولتی اندونزی اعلام کرد که این کشور به علت افزایش تولید گاز طبیعی در داخل، بعید است که دست کم تا سال 2020 میلادی به واردات این سوخت پاک نیاز پیدا کند.
این کشور آسیای جنوب شرقی مصرف گاز را به تازگی به دلایل محیطی افزایش داده است و قصد دارد برای خریداران صنعتی این سوخت پاک یارانه تعیین کند.

**منابع ثانوی: افزایش تولید نفت اوپک مربوط به استثناشدگان توافق کاهش تولید بود
به گزارش رویترز، منابع ثانوی سازمان اوپک اعلام کردند که تولید روزانه نفت اعضای این سازمان در ماه ژوئن 330 هزار بشکه نسبت به ماه پیش از آن افزایش یافت که در نتیجه افزایش تولید از سوی دو کشور نیجریه و لیبی بوده است.
بر اساس آمار رسیده از منابع ثانوی، تولید نفت 13 کشور عضو این سازمان با در نظر گرفتن دو کشور مستثنی شده، به 32 میلیون و 470 هزار بشکه در روز رسید، در حالی است که تولید نفت اوپک بدون در نظر گرفتن این دو کشور (مجموع 11 کشور) 29 میلیون و 840 هزار بشکه در روز اعلام شد.
این نشان دهنده 97 درصد پایبندی به توافق جهانی در مقایسه با بیش از 100 درصد ماه مه است.

**عربستان تقاضای نفتی آسیا را به طور کامل تأمین می کند
رویترز به نقل از منابع آگاه گزارش داد: سعودی آرامکوی عربستان نیاز نفتی مشتریان آسیای جنوب شرقی، هند و همچنین چهار مشتری آسیای شمالی را در ماه اوت به طور کامل تامین خواهد کرد.
این نشان می دهد که عربستان به عنوان بزرگ ترین صادرکننده نفت جهان، قصد دارد سهم بازار خود را در آسیا احیا کند.

**گلدمن ساکس: قیمت نفت ممکن است به کمتر از 40 دلار برسد
به گزارش سی ان ان، شرکت خدمات مالی بانکداری گلدمن ساکس آمریکا اعلام کرد در صورت ادامه مازاد عرضه نفت در آمریکا و عدم تشدید توافق کاهش تولید نفت سازمان اوپک، قیمت هر بشکه نفت به زودی به کمتر از 40 دلار می رسد.
«دامین کوروالین» رئیس بخش تحقیقات انرژی در این شرکت گفت: صبر بازار نفت هم اکنون به سر رسیده است؛ متاسفانه بازار مدام در حال سرد و گرم شدن است.

**آژانس بین المللی انرژی: نفت و گاز دیگر جذب کننده اصلی سرمایه گذاری‌ها نیست
به گزارش سی ان بی سی، آژانس بین المللی انرژی اعلام کرد: سرمایه گذاری در حوزه نفت وگاز طوری کاهش یافته است که در فاصله سال های 2014 تا 2016 میلادی برای نخستین بار حوزه برق دریافت کننده بزرگ میزان سرمایه گذاری ها در جهان بود.
میزان سرمایه گذاری ها در بخش برق در مقطع یادشده با 12 درصد افزایش به 43 درصد رسید؛ این در حالی است که سرمایه گذاری در بخش اکتشاف و تولید نفت و گاز 44 درصد افت ثبت کرد.

**احتمال افت رتبه بندی ابرشرکت های نفتی
به گزارش بلومبرگ، موسسه رتبه بندی «S & P گلوبال ریتینگ» در گزارشی خبر داد در صورتی که اکسون موبیل و شورون آمریکا و دیگر ابرشرکت های نفتی جهان موفق به کاهش هزینه ها و بدهی های خود در سال آینده میلادی نشوند، دوباره با افت رتبه های اعتبار جهانی خود روبه رو خواهند شد.
طبق این گزارش، شرکت های نفتی جهان به جای غنیمت شمردن افزایش قیمت های نفت پیش از 2014 میلادی و پرداخت بدهی های خود، به سرمایه گذاری های پرهزینه در پروژه های جدید روی آوردند؛ از این رو، ترازنامه مالی 2015 و 2016 میلادی آنها با قیمت های پایین نفت همخوانی نداشت.

**کاهش برآورد اداره اطلاعات انرژی آمریکا از رشد تولید نفت در سال 2018
به گزارش رویترز، اداره اطلاعات انرژی آمریکا با توجه به کاهش قیمت های نفت، برآورد خود را از افزایش تولید نفت آمریکا کاهش داد و اعلام کرد که تولید نفت ایالات متحده در سال 2018 میلادی با 570 هزار بشکه در روز افزایش به 9 میلیون و 900 هزار بشکه در روز برسد.
این اداره در گزارش ماه گذشته خود 680 هزار بشکه در روز افزایش را پیش بینی کرده بود. تولید نفت آمریکا برای سال جاری میلادی همچنان 9 میلیون و 300 هزار بشکه در روز پیش بینی شد.

**اداره اطلاعات انرژی آمریکا پیش بینی خود را از رشد تقاضا برای نفت در 2017 میلادی کاهش داد
به گزارش رویترز، اداره اطلاعات انرژی آمریکا برآورد خود را از رشد تقاضای نفت در سال 2017 میلادی با 70 هزار بشکه در روز کاهش به یک میلیون و 470 هزار بشکه در روز رساند.
این اداره همچنین پیش بینی خود را از رشد تقاضای نفت در سال 2018 میلادی 10 هزار بشکه در روز کاهش داد و این رقم را یک میلیون و 610 هزار بشکه در روز اعلام کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر: